Duyurular


tubitak

 

Değerli Eğitimciler;

TÜBİTAK 4004 Doğa ve Bilim Okulları Proje Çağrıları ile 2015 yılında kabul edilen 115B131 kodlu “Ankara Veteriner Anatomi Müzesi Eğitim Projesi” kapsamında; Ankara İli ve çevresinden, projeye katılmak isteyen ilkokulların başvuruları alınacaktır. Bu başvurular ile ilgili olarak okul yöneticilerinin dikkat etmeleri gereken hususlar şunlardır;

  1. Bu proje sadece 8-9 yaş grubu öğrencilere yöneliktir. Proje kapsamında toplamda 600 kişilik öğrenci kontenjanı açılmıştır.
  2. Bu proje; 01 Nisan 2016 – 01 Haziran 2016 tarihleri arasında,  Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı bünyesinde faaliyet gösteren Ankara Veteriner Anatomi Müzesi’nde, anabilim dalı dershanesinde, açık hava atölyesinde ve müze atölyelerinde gerçekleştirilecektir. Yukarıda bahsedilen tesislerin tamamı aynı bina içerisindedir. Kurumumuzla ilgili detaylı bilgi ve adres için lütfen tıklayınız.
  3. Müze ve tesislerinin kapasitesi göz önünde bulundurularak; başvurmak isteyen okullardan her eğitim gününde en fazla 45 kişilik öğrenci grubu getirmesi beklenmektedir.
  4. Projemize geliş ve gidiş için yapılacak tüm ulaşım faaliyetleri ve sorumluluğu başvuran okul yönetimine aittir.
  5. Projeye katılmak için başvuran okul yöneticilerinin, projeye katılacak öğrencilerin velilerinden okul yönetimi sorumluluğunda bu projeye katılmalarına onay verdiklerine dair imzalı bir yazı istemeleri gerekmektedir.
  6. Projeye kapsamında eğitim alacak grupların başlarında sorumlu kişi olarak okul yönetiminin tayin ettiği en az 2, en fazla 4 öğretmenin olması gerekmektedir.
  7. Herhangi bir sağlık problemi, alerjisi veya engeli olan öğrencilerin, mevcut durumlarının proje yürütücülerine önceden bildirilmesi sorumluluğu okul yönetimine aittir.
  8. Farklı proje gruplarının ve okulların çakışmaması amacıyla proje kapsamında başvuracak okullara randevu usulü ile eğitim günü ve saati verilmektedir. Daha önceden proje yürütücüleri ile irtibat kurmayan okullar proje kapsamına alınmayacaktır.
  9. Bu projeye başvurmak isteyen okul yönetimlerinin, daha detaylı bilgi verilebilmesi ve uygun tarih – saat planlaması yapılabilmesi için proje araştırmacısı Uzm. Burcu İNSAL (0312 317 03 15 / 4480 veya 4481) ile mutlaka irtibata geçmeleri gerekmektedir.

       Proje kapsamı ve etkinlik konuları ile ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayınız