Eğitim Programları


Anabilim Dalı’mızda anaokulu, ilk – ortaokul ve liseler için farklı düzeylerde hazırlanmış Türkçe ve İngilizce eğitim sunumları yapılmaktadır.

Müzemizdeki sunumların iki temel konusu vardır. Öğrencilere “Veteriner hekimlik mesleği” ve “Hayvan vücudu” ile ilgili sunum programları gerçekleştirilmektedir. Veteriner Hekimlik Mesleği’nin öneminden, hayvanların – insanların hayatındaki yeri ve ilişkilerinden, hayvanlara karşı nasıl davranılması gerektiğinden bahsedilmektedir. Sonrasında evcil ve vahşi hayvan türleri, bunların yaşayışları ve dağılımı hakkında bilgi verilmektedir. En son olarak da hayvan vücudunda hangi yapıların olduğundan bahsedilmekte, nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan hayvan türleri ve türleri ve çevreyi koruyabilmek için bireylerin üzerine düşenler vurgulanmaktadır.

Eğitim kurumlarının yukarıda bahsedilen sunumlara katılmak istemeleri halinde AVAM sekreterlik bürosunu arayıp önceden randevu almaları gerekmektedir.

Eğitim sunumlarımız çocuk gelişim uzmanlarının gözetiminde hazırlanmakta ve sunulmaktadır.

Eğitim Programları ile ilgili olarak; Müzemiz Eğitim Programları Sorumlusu Uzm. Burcu İNSAL (0312 317 03 15 / Dahili: 4480) ile iletişime geçebilirsiniz.

2015 yılı itibarıyla TÜBİTAK Bilim ve Toplum Dairesi Başkanlığı tarafından sağlanan 4004 proje desteği ile de yılda yaklaşık 600 ilkokul öğrencimize müzemizde eğitim verilmeye başlanacaktır.